+355 69 99 26 661 / +355 4 227 3 087 [email protected]

Plazh Ne Zakynthos 29 Korrik & 5, 12, 19, 26 Gusht

0
Çmimi
Nga299 €
Çmimi
Nga299 €

Pse Happy Tours?

 • Ju garantojmë çmimet më të mira
 • Shëbim cilësor ndaj klientit
 • Prenotime të shpejta

Keni Pyetje?

Mos hezitoni të na telefononi. Ne jemi një ekip ekspertësh dhe jemi të lumtur të bisedojmë me ju.

+355 4 227 3 087

[email protected]

5 Dite
Nisja : 29 Korrik & 5, 12, 19, 26 Gusht
Itinerari

Dita e ParePlazh Ne Zakynthos (Laganas Beach)

Nisja nga Tirana ne oren 00:10 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
Ndalesa te shkurtra rruges. Kalimi i kufirit nga pika kufitare e Kakavijes
Vazhdimi udhetimit duke pershkruar qytein e Janines dhe pas autostraden IONIAN ROAD e cila lidh qytetin e Janines me qytetin e Patres per te shkuar me pas drejt portit te Kilinit ku do te marrim tragetin per ne Zakynthos.
Mberritja ne Zakynthos dhe akomodimi ne hotel Strada Marina 4 Yje, ne Zante ne qytetin kresor te ishullit
Pas akomodimit ne hotel transferohemi ne Laganas beach (9 km larg Zantes)
Kohe e lire per plazh ne Laganes.
(Klientet qe nuk deshirojne te vijne ne Laganas, mund te shfrytesojne pishinen e hotelit e pozicionuar ne taracen e tij)
Pasdite kthimi ne hotel
Darka ne restorantin e hotelit
Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit. Hotel Strada Marina 4 Yje i pozicionuar ne qendren e qytetit ju mundeson te shetisni lirshem ne Zante duke frekuentuar cdo aktivitet te saj.

Dita e DytePlazh Ne Zakynthos (Shetitje Me Traget Ne Navagios)

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit do te nisim aventuren BLU, ku ne portin e Zante na pret trageti per te vazhduar lundrim drejt nje plazheve me te famshem boteror is NAVAGIOS BEACH (Shipwreck)
Udhëtimi ynë fillon në orën 9.30, ndërsa nisemi drejt veriut përgjatë bregut lindor ose Zakynthos duke kaluar plazhet e Tsilivi dhe Planos me peizazhet e tyre perrallore. Pasi të kalojmë plazhet me rërë të Alikanas dhe Alikes, arrijmë në Shën Nikollën e përgjumur në veri, një nga fshatrat më idilikë të ishullit. Ndalesa jonë e parë është tek SHPELLAT E FAMSHME BLU, ku reflektimi dielli ne brendesi te shpelles krijojne lojera ngjyra te purpurte, të kuqe dhe blu ne muret e shpelles.
Vazhdimi i udhetimit rreth kepit SKINARI ku do te veshtrojme nga larg nje nder qytezat me te vjeter te Zakynthos.
Kohe e lire per plazh dhe per te shijuar bukurine perrallore te Navagios.
Pas qendrimit ne Navagios vazhdimi i lundrimit Lagunës fantastike të Porto Vromi, i cili është fshati më i vjetër i peshkatarve të Zakynthos. Ne Porto Vromi do mund te shikoni dhe “Fytyren e Poseidonit” te gdhendur në shkëmb.
Pas kësaj, lundrimi vazhdon ne Shpellat e Delfinave, një kompleks prej rreth njëqind shpellash. Aventura jone blu vazhdon duke lundruar me në jug ku do të vizitojmë Shpellat e famshme të Keri. Këto shpella te cojne shumë thellë brenda maleve të Keri.
Me pas kohe e lire per plazh dje për një notim freskues në plazhin Oasis
Nuk ka mbaruar me kaq ndaj bëni gati celuaret tuaja përsëri për ishullin e Marathonissi. Ky ishull është i famshëm për breshkat Caretta-Caretta te cilet jane edhe simbolin e Zakynthos.
Ndalesa e radhes dhe fundit do te jete për të plazh dhe per te notuar në plazhin e Mavratzi ose Geraka në Vasiliko.
Gjatë kthimit për në qytetin e Zynthos-it, do te pershkrojme disa nga plazhe me breg te gjërë si Porto Zoro, Banana Beach, Porto Roma & St. Nickolas Beach, Argasi
Kthimi ne portin e Zantes rreth orës 18:00 pasdite. (Kjo shetije e mrekullueshme kushton 25 euro dhe eshte me extra pagese)
Darka ne restorantin e hotelit
Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit. Hotel Strada Marina 4 Yje i pozicionuar ne qendren e qytetit ju mundeson te shetisni lirshem ne Zante duke frekuentuar cdo aktivitet te saj.

Dita e TretePlazh Ne Zakynthos (Porto Zoro)

Mengjesi ne hotel
Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Porto Zoro (17 km ne jug-perendim te ishullit). Porto Zoro eshte nder plazhet me te njohur te Zakynthos pershkak edhe te vendodhjes se tij midis qytezave Agrasi dhe Vasilikos, ku duke kombinuar bukurite e dy fshatrave ne nje plazh te vetem.
Kohe e lire per plazh ne Porto Zoro deri pasdite
Kthimi ne hotel pasdite
Darka ne restorantin e hotelit
Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit. Hotel Strada Marina 4 Yje i pozicionuar ne qendren e qytetit ju mundeson te shetisni lirshem ne Zante duke frekuentuar cdo aktivitet te saj.

Dita e KatertPlazh Ne Zakynthos (Zante Aqua Village)

Mengjesi ne hotel
Akuaparku “ZANTE AQUA VILLAGE”.
Pas mengjesit vazhdojme udhetimin drejt Zante Aqua Village vetem .
Kohe e lire per tu argetuar ne AquaLand deri rreth ores 18:00
BANANAS BEACH:
Klienet qe nuk do te deshirojne te vizitojne akuaparkun, autobuzi do te vazhdoje udhetimin ne plazhin BANANAS BEACH (disa km larg akuparkut). Ne Bananas beach do te jete ndalesa e fundit. Kohe e lire per plazh ne deri ne 1830 dhe nisja me pas per ne hotel.
KTHIMI NE ZANTE:
Kthimi ne hotel pasdite
Darka ne restorantin e hotelit
Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit. Hotel Strada Marina 4 Yje i pozicionuar ne qendren e qytetit ju mundeson te shetisni lirshem ne Zante duke frekuentuar cdo aktivitet te saj.

Dita e PestePlazh Ne Zakynthos (Tsilivi Beach)

Mëngjesi në hotel.
Pas mengjesit transferohemi ne Tsilivi beach
Kohe e lire per plazh deri ne oren 13:00 dhe nisja me pas per ne Tirane
Ndalesa rruges per kafe dhe kthim nga kufiri i Kakavisë.
Mberritja ne darke fundi i sherbimit tone.

Detaje të Turit

Datat e Udhëtimit

▶Nisje 29 Korrik  – 5 Dite Plazh – Cmimi €299
▶Nisje 5 Gusht  – 5 Dite Plazh – Cmimi €299
▶Nisje 12 Gusht  – 5 Dite Plazh – Cmimi €299
▶Nisje 19 Gusht  – 5 Dite Plazh – Cmimi €299
▶Nisje 26 Gusht  – 5 Dite Plazh – Cmimi €280

 

Vizitojme:

🔹Laganas Beach
🔹Lundrim me traget dhe plazh ne Zakynthos si Navagio Beach dhe Shipwreck
🔹Porto Zoro
🔸Banana Beach
🔹Tsilivi Beach
🔹Akuaparku “Zante Water Viallage”
🔸Vizite ne qytetin kryesor te Zakynthos, ne Zante

Në çmim përfshihen

 • Transporti vajtie – ardhje me autobuz sipas programit
 • Te gjitha shetitjet dhe transfertat ne plazhet e ishullit e Zakynthos sipas programit te cdo dite
 • Akomodimi per 4 nete ne hotel STRADA MARINA 4 YJE ne qender te Zantes, prane lokaleve, restoranteve dhe tavernave te qytetit.
 • Mengjeset dhe Darkat ne restorantin e hotelit gjate qendrimit tone ne Zakynthos
 • Perdorimi i pishines se hotelit
 • Asistence me guid shqiptare gjate gjithe udhetimit

Në çmim nuk përfshihen

 • Drekat gjate diteve te udhetimit
 • Bileta e tragetit Kyllini – Zakynthos – Kyllini, cmimi 18 euro / personi
 • Bileta e tragetit per lundrimi ne ishujt e Zakynthos gjate dite se dyte, 25 euro / personi
 • Biketa e hyrjes ne akuapark
 • Shezllonet gjate plazhit
 • Shezllonet gjate plazhit
 • Taksa lokale e ligjit te ri grek 1.5 euro nata per dhome ne hotel me 3 yje, dhe 3 euro nata per dhome ne hotel me 4 yje. Taksa paguhet ne recepsionin e hotelit nga vete klientet
Shenime

► Akomodimi ne dhome teke (single) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar, dhe pashaporte.
►Sipas ligjeve ne fuqi, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit, dhe te keni pashaporte

Dogana

1) Per kete udhetimit per kalimin e doganes nevojitet pashaporta. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Per te hyre ne shtetin e Greqise, si pjese e zones shenges, ju duhet te keni minimumi 3 muaj vlefshmeri nga datat e skadences ne pashaporte.
3) Per te hyre ne shtetin e Greqise, si pjese e zones shenge, Kujdesuni te mos keni tejkaluar rregullin e 90-diteve per qendrim pa viza ne zonen Shengen


Cmimet e femijeve per akomodim ne dhome me minimumi dy te rritur

 • 0 –  1.99 vjec e perfitojne paketen falas
 • 2 – 11.99 vjec paguan 199€
Foto