Jeep Safari Në Malin e Dajtit dhe Shëngjergjit

E pa vlerësuar nga 0 rishikimesh
0/5
0% e të ftuarve të rekomanduar

Lista e dëshirave

Interesi i njerëzve: 0

Kohëzgjatja

1H

Përshkrim

Bëhuni gati për një aventurë që ndryshon jetën, turne me Jeeps, vizitoni ujëvarën, përjetoni jetën lokale. I mbushur me peizazhe të mrekullueshme dhe gjithë ushqimin fantastik që prisni. Ky turne do t'ju japë një vështrim të thellë se si është jeta në një fshat shqiptar.

Nisja nga hoteli juaj në orën 8:30, do t'ju dërgojmë me makinë në rrugën për në Tiranë.

Më pas do të nisemi për në fshatin Shëngjergj. Në këtë fshat do të ecim për 200 m për të arritur në ujëvarën e Shëngjergjit. Përgatituni të shihni mikpritjen shqiptare gjatë këtij udhëtimi, sepse Shqipëria është Shtëpia e Mikpritjes. Dhe sigurisht, argëtimi nuk ka kufi në këtë aventurë.

Në këtë zonë do të përjetoni jetën lokale, fshatrat, banorët vendas që do t'ju mirëpresin për një pije. Në këtë pikë do të shihni pjesën e fshatit të Shqipërisë.

Në Parkun Kombëtar të Dajtit mund të shijoni panoramën e Tiranës, vendi më i mirë për foto dhe selfie. “Ballkoni i Dajtit” i cili ka pamje nga Tirana dhe ofron një pamje të mrekullueshme të qytetit nga maja e kodrës. Dreka në restorantin Panorama në Dajt dhe pas eksplorimit të Parkut Kombëtar të Dajtit dhe rrethinave do të nisemi me makinë jashtë rrugës drejt liqenit të Farkës.

Pas ndalesës në liqenin e Farkës do të vazhdojmë udhëtimin tonë drejt Durrësit për t'ju zbritur në hotel. Në këtë tur do të përjetoni jetën lokale ku mund të shijoni ushqimet dhe pijet tradicionale shqiptare. Ne do të eksplorojmë ujëvara, liqene dhe parqe kombëtare.

Më e rëndësishmja është arritja në majën e malit të Dajt, ku mund të shihni Tiranën, aeroportin dhe në mot të mirë vijën bregdetare shqiptare.

 

Çfarë përfshihet:

  • Shofer/guidë
  • Marrja dhe kthimi e hotelit

Nuk përfshihet:

  • Dreka, suplement 10 € për person
  • Pije
  • Shpërblime (opsionale)

 

Cmimi 80€ per person

Excursion Type

Nature & Adventure
Activities

Rishikimet

0/5
E pa vlerësuar
Bazuar në 0 rishikim
Shkëlqyeshëm
0
Shumë mirë
0
Mesatare
0
I keq
0
E tmerrshme
0
Asnjë rishikim
Ju duhet hyni për të shkruar përmbledhje

System Admin Verifikuar

Anëtar që prej Apr 2021

nga €80

Çmimet shtesë:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
nga
€80
0 Rishikim