ensq +355 69 99 26 661 / +355 4 227 3 087 [email protected]

Rreth Nesh

Pse Happy Tours?

Jemi një Tour Operator me experiencë 15 vjecare në fushën e turizmit dhe ofrojmë një gamë të gjerë shërbimesh në këtë fushë.
Reputacioni ynë ka ardhur duke u rritur cdo ditë e më shumë si rezultat i seriozitetit dhe profesionalizmit që ne kemi treguar në punen tone.

KLIENTË110%
PROJEKTE TË PËRFUNDUARA100%
ORË PUNE98%
KËNAQËSI200%

Tek ne do të gjeni cmimet më konkuruese në treg, shërbim cilësor dhe përkushtim maksimal.

 • Ofrojmë paketa sipas kërkesës dhe buxhetit të klientit
 • Ofrojmë një kontratë për klientin me të cilen i garantojme shërbimin e premtuar
 • Ofrojmë programe me përshtatje sipas grup/moshave të caktuara
 • Respektojmë me fanatizëm privatësinë e klientëve tanë.
 • Ofrojmë çmime konfidenciale për klientët tanë të rregullt

Ne bëjmë që udhetimet tuaja të pasurojnë edhe më shumë kenaqësine e jetës suaj

Profili i kompanisë

“Happy Tours” u themelua ne Janar te vitit 2001 ne Tirane, Shqipëri. Në vitin 2014 Happy Tours, ka ndryshuar emrin në Happy Tours – Albanian Tour Operator.

“Happy Tours – Albanian Tour Operator” aktualisht sot eshte nje nga operatoret me dinamike ne Shqiperi dhe ne rajonin e Ballkanit, licencuar si Operator Turistik inbound/outbound, DMC dhe konsulent udhetimesh në Shqipëri .Happy Tours Albania ishte nder te paret qe nuhati interesin e tregjeve te Europes Qendrore dhe te vendeve Nordike qe ishin te interesuara vecanerisht per te shfrytezuar bregdetin e Shqiperise per pushime ne plazh.

Happy Tours Albania,me strategjine ne marketing beri te mundur lidhjen dhe bashkpunimin me Operatore lider nga rreth 10 shtete te Europes duke siguruar kontrata commitment dhe allotment me cmime shume te favoreshme,qe u finalizuan me vendosjen e fluturimeve charter ne Shqiperi nga disa destinacione te njohura si: Gjermania,Polonia,Republika Ceke, Suedia, Norvegjia, Danimarka, Finlanda,Slovakia,etj.

Kompania vazhdoi te rrise dhe te zhvilloje bisnesin e saj edhe ne disa aktivitete te tjera si:  Lundrim me anije turistike, transport nderkombetar udhetaresh,transport turistik dhe shfrytezim mineralesh.Te gjitha keto arritje kane bere qe Happy Tours Albania te rritet ne tregje globale dhe sot  funksionon si  Destination Management Company,e cila qe nga viti 2017 eshte vleresuar nga Ministria e Turizmit si nje nder 2 Tour Operatoret me te mire ne industrine turistike ne Shqiperi.

“Happy Tours Albanian Tour Operator” ofron nje game te gjere sherbimesh turistike me profesionalizem dhe standard te larte.

Rreth Nesh

HAPPY TOURS ALBANIA (DMC) një kompani lider per menaxhimin e destinacionit , ju fton të beheni pjesë e një eksperience unike, duke zbuluar një vend të panjohur por mahnitës, ne fokus elementët lokalë: historinë, kulturën, traditat dhe mënyrën e jetesës. Vetem duke vizituar Shqiperine,ju do njiheni me ate cfare ky vend ofron ne te vertete;

një klimë mesdhetare me diell, ushqim të shijshëm, njerëz të mirë dhe mikpritës, një histori të pasur, një kulturë të vjetër, tradita unike, peizazhe të bukura malore, lumenj dhe një bregdet madhështor.

Gjate kesaj vizite ju do te mesoni hisorine e vertete te ketij vendi,i cili ishte i mbyllur për të huajt deri ne vitet 90”, duke e bere kete vend enigmen e Evropës.
Me fillimin e demokracise  në vitin 1991, Shqipëria hapi  portat e saj per te hajit . Turistët qe kane vizituar Shqiperine, zbuluan ketu një qytetrim te lashte,te cilin e vertetojne rrenojat Romake,Ilire dhe Helenike,  kalate dhe sitet arkeologjike,nje pjese e te cilave jane shpallur pasuri te Unescos.
Te huajt mahniten nga jeta e zjarrte e kryeqytetit dhe nga plazhet e ëmbël që konkurrojnë në Mesdhe,te cilat vazhdojnë të joshin pushues nga shume vende te botes.

Duhet te nxitoni per ta vizituar, sepse nga nje e xhevahir i fshehur edhe Shqiperia rrezikon te preket nga vala e madhe e urbanizimi turistik.

Shërbimet tona kryesore përfshijnë:

 • Të gjitha marrëveshjet e detyrueshme të udhëtimit dhe DMC për Shqipërinë dhe rajonin e Ballkanit
 • Çmime ekskluzive për hotelet e plazhit gjatë periudhës së verës
 • Çmime të veçanta të ndarjes për bashkëpunimin e marrëveshjeve
 • Operatori turistik për turizmin hyrës dhe jashtë (Itinerare të detajuara përsosmërisht)
 • Turizmi i aventures, trekking, rafting, paragliding, Sport, Camping, etj.
 • Ekskursione bregdetare dhe pushime të qyteteve në vendet më tërheqëse në Shqipëri
 • Transport i rehatshëm me autobus turistikë me ajër të kondicionuar.
 • Dhenie e makinave me qira. Mini Bus & Makina Luksoze
 • Takimet e biznesit. Delegacioni i tregtisë, organizim i konferencave dhe tureve studimore
 • Paketa turistike stimuluese për grupe në Shqipëri dhe Gadishulli Ballkanik
 • Pushime verore dhe dimërore. Ekskursione lokale dhe udhëzues shumë gjuhësh
 • Rezervime hoteliere. & Të gjitha transferimet
 • Biletat e rregullta të linjave ajrore

Eksperienca e gjatë qe Happy Tours ka në sektorin e turizmit, stafi  i kualifikuar dhe profesional, lidhjet e forta me hotelet dhe furnizuesit në të gjithë vendin, këshillimi i vazhdueshem me partnerët per te maksimizuar cilësinë e shërbimeve, kane rritur garancine e bashkepunimit me partneret tane nderkombetare,te cilet i besuan kompanise sone sherbimet per mbi 70.000 turiste qe vizituan ose kaluan pushimet ne Shqiperi per vitin 2018.